John Kerry u intervjuu za rusku televiziju iznio mekši stav: "Želimo veću suradnju s Rusijom, a po pitanju Sirije Assad treba pomoći oko političke tranzicije"
Američki državni tajnik John Kerry dao je intervju za rusku tv postaju MIR te je pritom istaknuo kako SAD želi multidimenzionalnu suradnju s Rusijom, kako u ekonomskom razvoju tako i u rješavanju kriza u Siriji i Ukrajini.
Rekao je kako Rusija igra važnu ulogu u Siriji te kako je suradnja nužna. "Naravno, koordiniramo i nastaviti ćemo koordinirati s Rusijom", rekao je te istaknuo kako bi SAD željeli i veću suradnju, ali kako "Rusija prvo mora stvarno donijeti odluku... pomoći riješiti političko pitanje rata u Siriji".
Pritom se svakako referirao na pitanje sudbine sirijskog predsjednika Bashara al-Assada. "Assadov režim je i dalje problem za SAD i naše saveznike kao što su Turska, Katar, Saudijska Arabija i druge zemlje, a opozicija se neće prestati boriti protiv Assada", rekao je Kerry.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.