Glavna sirijska kurdska stranka PYD želi ostanak američkih snaga u Siriji sve dok se ne postigne političko rješenje
Glavna sirijska kurdska stranka PYD objavila je danas kako će zatražiti od američke koalicije da ostanu u Siriji i dalje, sve dok se ne postigne i političko rješenje za situaciju u zemlji.
Jedan od predsjednika PYD-a, Shahoz Hasan, potvrdio je u komunikaciji za novinsku agenciju Reuters kako PYD želi ostanak američkih snaga u Siriji. Podsjetimo, oružano krilo stranke PYD je YPG, a YPG pak čini većinu SDF-a (Sirijske demokratske snage), vojne organizacije pod patronatom SAD-a.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Sirija, najnovije:
Kurdsko-arapski rat na istoku Sirije: Uhićenje jednog prevrtljivca postalo je okidač - Hoće li se sad udružiti Damask, Teheran i Ankara kako bi eliminirali američku prisutnost i njihov SDF?Kako je Sirija postala veliki proizvođač droge Captagon: Od njemačke farmacije, balkanske mafije do zaljevske ovisnosti