Glasnogovornica ruskog ministarstva vanjskih poslova u intervjuu za Sky News: "Ovo nije Kubanska raketna kriza, situacija se može riješiti dijalogom, ali ako SAD napadne Siriju zaštitit ćemo svoje ljude na terenu"
Glasnogovornica ruskog ministarstva vanjskih poslova, Marija Zakarova, poručila je kako SAD i Rusija mogu prevladati napetu situaciju oko Sirije ako budu razgovarali međusobno, no, također ističe kako će Moskva stajati uz svoje ljude ukoliko Washington pokrene napad.
U intervjuu za kanal Sky News Zakarova je istaknula kako situacija oko Sirije ne smije dozvoliti da dođe do direktnog sukoba između SAD-a i Rusije. "Živimo u 2018. godini i imamo na raspolaganju razne metode komunikacije, uključujući i Twitter, i sva pitanja možemo riješiti komunikacijom - dovoljno je samo podići telefon, poslati nekoliko poruka. Smatram da je ovo situacija koju treba riješiti komunikacijom, a ne uporabom sile", poručila je.
"Ukoliko dođe do napada Rusija će zaštiti svoje ljude na terenu, to je očito", istaknula je komentirajući raniju izjavu ruskog ambasadora u Libanonu koji je rekao kako je Rusija spremna rušiti američke rakete.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.