Eskalacija u Srednjoafričkoj Republici: Rusija poslala stotine vojnika i teško naoružanje, stižu snage i iz Ruande - branit će Bangui od prevrata?
Srednjoafrička Republika (SAR) potvrdila je kako su Rusija i Ruanda poslale više stotina vojnika u njihovu zemlju kako bi pružili potporu u trenutku kad je navodno pokušan državni udar od strane bivšeg predsjednika Francoisa Bozizea. Podsjetimo, ovog tjedna u SAR-u bi se trebali održati generalni izbori (parlamentarni i predsjednički), a situacija je poprilično napeta.
"Rusija je poslala nekoliko stotina vojnika i teško naoružanje u sklopu sporazuma o bilateralnoj suradnji", istaknuo je glasnogovornik vlasti u Banguiju, Ange Maxime Kazagui. "Ruanda je također poslala nekoliko stotina vojnika koji su već na terenu te sudjeluju u borbama", rekao je.
Iz Kigalija (glavni grad Ruande) su pa...