Damask odbacuje izvještaj OPCW-a po pitanju navodnog kemijskog napada u travnju ove godine na prostoru provincije Idlib
UN-ova organizacija za prohibiciju kemijskog oružja (OPCW) objavila je izvještaj u kojem se navodi kako je 4. travnja ove godine, na prostoru naselja Khan Sheikhoun u provinciji Idlib, korišteno kemijsko oružje, no, ne navodi tko ga je upotrijebio.
Iz Damaska su odbacili rezultat misije OPCW-a ističući kako se u izvještaju ne navode konkretni dokazi te kako kemijsko oružje na tom prostoru nije upotrijebljeno. Nadalje, u izjavi sirijskog ministarstva vanjskih poslova navodi se kako je izvještaj pristran jer se u njemu ističu samo navodi militanata koji su, prema njihovim riječima, dovedeni iz Turske te plaćeni da lažno svjedoče.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Sirija, najnovije:
Kurdsko-arapski rat na istoku Sirije: Uhićenje jednog prevrtljivca postalo je okidač - Hoće li se sad udružiti Damask, Teheran i Ankara kako bi eliminirali američku prisutnost i njihov SDF?Kako je Sirija postala veliki proizvođač droge Captagon: Od njemačke farmacije, balkanske mafije do zaljevske ovisnosti