Za vrijeme jučerašnje novinske konferencije Donald Trump je rekao kako bi volio imati dobre odnose s Moskvom, ali na tom putu ga sprečavaju mediji sa svojim, kako kaže, "lažnim, strašnim i izmišljenim" pričama. Naime, Trump tvrdi kako upravo zbog takvog ponašanja medija američki narod ne shvaća da bi bilo dobro imati dobre odnose s Rusijom - dešava se upravo suprotno, zbog medijske kampanje američki narod sada misli kako je biti dobar s Rusijom "znak slabosti".
Trump je ovdje zapravo krenuo u pojašnjavanje taktike kojom se mediji služe - demonizacija Rusije naglo ruši imidž Rusije kod američke javnosti i samim time na neki način sprečava Trump u izgradnji odnosa s Moskvom.
Slično se desilo i s Trumpovim savjetnikom za nacionalnu sigurnost, Michaelom Flynnom - mediji su ga prikazali kao kakvog veleizdajnika jer se prije ulaska Trumpa u Bijelu kuću u nekoliko navrata čuo s ruskim ambasadorom u SAD-u. Flynn je morao otići jer su mediji izgradili percepciju da je Rusija neprijatelj. Ne bi morao otići da se čuo, recimo, s japanskim, izraelskim ili saudijskim ambasadorom.
No, koliko može Trump, sam, promijeniti mišljenje američke javnosti, dok u isto vrijeme svi vodeći mediji - pa i konzervativni Fox - Rusiju nazivaju neprijateljem, a Putina "ubojicom"? To će biti težak posao po njega, ali na sinoćnjoj konferenciji dao je do znanja da neće odustati.
Pogledajmo što je još izjavio za vrijeme konferencije vezano uz odnose s Rusijom. Obraćajući se novinarima poručio je: "Sutra ćete reći - 'Trump želi dobre odnose s Rusijom. To je tako strašno!'. Ne, nije to strašno, to je dobro.".
"Ja sam svjestan da to politički (izgradnja dobrih odnosa s Rusijom) nije dobro po mene... Kad bih htio da me mediji slave najbolja stvar koju bih mogao učiniti je potopiti ruski brod. Svi bi sutra poručili: 'Oh, kako je to krasno!' - ne, to nije krasno... Ja želim dobre odnose s Rusijom", rekao je.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.