Rušiti Trumpa knjigom? Aktualna atmosfera kaže - zašto ne? Nije Trumpu lako, umjesto onih nepisanih "100 dana" koji bi trebali novoj vlasti biti dati da se organizira i počne raditi nešto konstruktivno, dan kada je Trump postao predsjednikom je dan kada je aktivno počela i kampanja koja ima za cilj srušiti ga s vlasti, i to ne 2020. već po mogućnosti sutra.
Godina je prošla, Trump je i dalje ovdje, ali u tih godinu dana uspio je napraviti nemoguće - uspio je one koje su prozivali njegove napadače natjerati da još jednom dobro razmisle o svemu i uvelike zaključe da kampanja jest prljava, udara ispod pojasa, ali da bi u konačnici možda i po svijet i po Ameriku bilo bolje da zaboravimo cijeli ovaj Trump eksperiment i krenemo ispočetka s potragom za novim predvidljivim američkim predsjednicima.
Tako da ako Trump na kraju zaista i padne past će zbog vlastite nekompetencije i činjenice da ga nitko, već sada, više ne želi na vlasti. Istina, prije samo godinu dana i u Rusiji se otvorio pokoji šampanjac kada je liberalna intervencionistkinja Hillary Clinton priznala gorki poraz, ali danas bi vjerojatno stavili čepove natrag u te boce jer Trump, koji će se za opstanak na vlasti pretvoriti u "veći establišment od establišmenta", prijetnja je za dobar dio svijeta (i dobar dio svijeta on sam naziva prijetnjom - konkretno Rusiju i Kinu).
Obama u Havani, Obama na telefonu s Rouhanijem, Obama izmišlja razloge kako izbjeći vlastitu "crvenu liniju" u Siriji - sada godinu dana unutar Trumpove administracije ovih događaja se prisjećamo s nostalgijom. Puno toga nije bilo idealno i daleko od savršenog, ali za Obaminog mandata nikada nisu Tomahawk rakete ravnale sirijsku zračnu vojnu bazu (ravnale su zato cijelu Libiju, ali to je u neku ruku "omogućeno" činjenicom da se Libija u kobnom trenutku našla bez ijednog konkretnog prijatelja - kada je trebalo nešto reći, za napada, ne nakon, to je na kraju učinio jedino nedavno svrgnuti Robert Mugabe!).
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.