Poveznice između Trumpa i Rusije pretvorile su se u američku prvoklasnu političku sapunicu i izgleda da novi nastavci stižu poprilično redovno, otprilike u tjednim intervalima. Dakako, publika nestrpljiva čeka veliki klimaks ove uzbudljive serije, odnosno hoće li u konačnici biti otkriveno da je aktualni predsjednik uistinu neka vrsta ruskog agenta, što bi bio najbolji stvarni triler ikad ispričan, ili se ipak radi o kampanji protiv njega koja će se u konačnici morati predati i prihvatiti neugodnu stvarnost.
Kampanja svakako postoji, no ona bi se već davno ispuhala da ne postoje konkretni detalji koji stižu u javnost i time je svako malo iznova obnavljaju u svoj svojoj žestini.
Stvar se počela zahuktavati već pred kraj predizborne kampanje prošle godine, kada je Trump počeo bez zadrške hvaliti ruskog predsjednika Vladimira Putina, kao da priča o svom ideološkom mentoru - pa čak i danas, u jeku ove "Trump + Rusija = zaljubljeni par" afere, Donald teško uspijeva reći nešto konkretno protiv Vladimira.
U aktualnom intervjuu za CBN Trump je konstatirao kako Putin nije želio njega u Bijeloj kući već Hillary Clinton. Izgleda kako se ovdje pokušava na jeftin način "izvući" iz mreže koja se oko njega plete, no, ove izjave nisu bez pokrića. Nema sumnje da su neki poprilično visoki ruski dužnosnici preferirali "vraga kojeg poznaju". No, najtočnija tvrdnja je vjerojatno ona koju je Putin sam u nekoliko navrata iznio, uključujući u odličnom mini dokumentarnom serijalu Olivera Stonea, kada je rekao da će se Rusija nositi s bilo kojim američkim predsjednikom ili predsjednicom.
Ono što je pak zanimljivo istaknuti u ovom intervjuu za CBN je činjenica da Trump ni ovdje ne uspijeva užarenoj američkoj publici dati malo anti-Putin retorike. Pokušao je, rekao je kako će Putina ljutiti to što će on ulagati puno u vojsku, no nakon toga opet ističe kako je Putin predsjednik kojem su na prvom mjestu interesu Rusije dok su njemu na prvom mjestu interesi Amerike - tom izjavom ponovno je, vjerojatno nehotično, konstatirao kako su on i Putin vrlo slični, a samim time, što iz te tvrdnje proizlaze, mogu se jako dobro razumjeti.
Što se pak tiče američke medijske i opozicijske kampanje koja nastoji Trumpa prikazati ruskim agentom, ona je u određenim segmentima toliko neumoljiva da imamo dojam kako će svakog trenutka netko ustvrditi kako je Trump zapravo napravljen od gline, od strane Putina koji mu je udahnuo život, te je kao takav gotov proizvod, "made in Kremlin", dostavljen američkim glasačima.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.