Sirija podnijela službenu žalbu UN-u zbog izraelskog napada

3 min
15

Objavljeno

Dan nakon izraelske agresije na sirijski teritorij, Sirija je danas podnijela službenu žalbu Ujedinjenim Narodima zbog ovog napada. Osuda izraelskog zračnog napada stigla je iz Rusije i Irana, no ostatak svijeta ne žuri se s izjavama. Glavni izraelski saveznik, SAD, još uvijek ne daje komentare, kao ni Izrael. No upravo su američki dužnosnici prvi potvrdili kako se napad zaista desio. "Potvrda anonimnih dužnosnika" za The New York Times obično se tretira kao polu-službena izjava američkih vlasti, u slučaju da se nešto treba reći, ali ne i javno. Isto vrijedi i za izraelsku šutnju, nedostatak demantija zapravo je neka vrsta priznanja.

Još uvijek nije jasno da li se desio jedan, dva ili više napada. Službene sirijske informacije govore o napadu na vojno postrojenje Jamraya, dok drugi izvori ističu napad na konvoj koji je prevozio oružje. Napad se dogodio jučer ujutro i dolazi u isti dan kada i glavna opozicija u Siriji šalje signale da je spremna na dijalog.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt