Pokrenuta velika kopnena i zračna ofenziva tuniške vojske protiv militanata uz granicu s Alžirom
Objavljeno

Tuniška vojska pokrenula je kopnenu i zračnu ofenzivu protiv islamističkih militanata koji se nalaze na prostoru udaljenih planina uz granicu s Alžirom. Podsjetimo, prije nekoliko dana na ovom prostoru militanti su iz zasjede napali patrolu tuniške vojske te ubili 8 vojnika. "Velika operacija, s kopnenim i zračnim snagama, pokrenuta je u zoru kako bi se očistile planine", istaknuo je glasnogovornik tuniških oružanih snaga, Taoufik Rahmouni, u razgovoru za AFP.
Reuters prenosi kako je ofenziva pokrenuta nakon što su sinoć izbili žestoki sukobi između militanata i vojske na ovom području. Sukobi se događaju u vrijeme izuzetno napete političke situacije u zemlji, ali i na cijelom prostoru Sjeverne Afrike (opširnije o situaciji u Tunisu: Velika analiza stanja u Tunisu: Ennahda i "sekularni republikanci" 6 mjeseci krili atentatore, narod na ulicama traži pad vlade).
Sukobi se događaju u regiji Chaambi. Ubojstvo 8 vojnika početkom ovog tjedna najveći je napad na tuniške snage sigurnosti unatrag više desetljeća. Informacije govore kako su nekim vojnicima prerezali grkljane nakon što su ih zarobili.
Regija i planina Chaambi na karti TunisaSvjedoci ističu kako su danas vidjeli nekoliko vojnih zrakoplova kako bombardiraju planine i spilje u kojima se kriju militanti. Glasnogovornik tuniške vojske Rahmouni ističe kako je vojska tijekom dana okružila jednu skupinu od 20-ak militanata. Navodi kako vojska također pretražuje okolne gradove u regiji. "Do sada danas nisu zabilježene žrtve na planini Chaambi", rekao je.