Kerry u maratonskim gostovanjima na TV kanalima tvrdi kako je otkrivena uporaba sarina, Lavrov: "Nismo uvjereni, iza ovih tvrdnji ne stoje dokazi i činjenice"

3 min
37

Objavljeno

Američki državni tajnik John Kerry tvrdi kako su na lokacijama navodnog kemijskog napada u okolici Damaska prikupljeni uzorci koji su pozitivno testirani na kemijski agens sarin. Uzorke su prikupili pripadnici opozicije, ne UN, i navodno poslali SAD-u. Kerry ovaj podatak sada koristi kao "dokaz" da je sirijska vojska upotrijebila kemijsko oružje. Njegova primarna zadaća u ovom trenutku je u ove informacije uvjeriti američku javnost te je s tim ciljem Kerry jučer gostovao na čak 9 TV postaja ističući ove podatke.

Ovo je tipična reakcija koju smo do sada vidjeli u više navrata. Kada god postoji potreba poslati određenu pro-vladinu poruku po pitanju nekog važnog vanjskopolitičkog događaja, jedan od dužnosnika kreće u maratonska gostovanja na brojnim američkim privatnim TV postajama. Slično je bilo i nakon napada 11. rujna prošle godine u Bengaziju kada je tu zadaću odrađivala Susan Rice, uvjeravajući - po svemu sudeći lažno - američki narod kako je ambasador Chris Stevens ubijen zbog "youtube anti-islamskog filma", dok novi podaci otkrivaju kako je Stevens bio uključen u razne sumnjive poslove, uključujući - prema nekim izvorima - i transfer libijskog oružja preko Turske za sirijski front.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt